top of page

Kada pradėti valyti dantukus?

Pirmojo pieninio dantuko išdygimas - tai ženklas, kad reikia pradėti dantų valymą


Pirmiems dantukams yra specialūs šepetėliai užmaunami ant piršto, vėliau reikėtų rinktis su kuo mažesne galvute ir minkštais šereliais - tuomet valymas būna malonesnis. Tėveliai pradžioje gali į pagalbą pasitelkti ir rankas. Prilaikykite lūpą, žandą iš vidinės pusės, taip šereliai mažiau dirgins burnos audinius ir raumenys labiau atsipalaiduos, lengviau pasieksite dantukus. Dantukus tėveliai vaikams turi valyti iki 7-8 metų, tada šį procesą perduoti vaikams atlikti patiems.


Dantis valyti reiktų dukart per dieną: vakare prieš miegą ir dar vieną kartą dienos metu. Po vakarinio dantų valymo valgyti ir gerti negalima. Iki 6 metų amžiaus vaikams jokie burnos skalavimo skysčiai nerekomenduojami.


Vaikučių iki 3 metų dantukus valykite dantų pasta, kurioje yra 500 ppm fluoridų. Pastos užtepkite labai minimaliai. Nuo 3 metų pasta, kurioje 1000 ppm fluoridų. Dantų pastos kiekis ant dantų šepetėlio – 1-2 cm.


Turbūt visi vaikai pradžioje nenori valytis dantų. Tai normalu. Svarbu po truputį mokyti mažylį ir šis procesas jam taps įprastas.


Comments


bottom of page