top of page

Kaip tinkamai valyti dantis?

  1. Jei neturite dantų ėduonies problemų, naudokite dantų pasta, kurioje yra 1000 ppm fluoridų. Pastos kiekis ant dantų šepetėlio turėtų būti 1-2 cm. Po dantų valymo išskalaukite burną ir pašalinkite pastos likučius iš burnos.

  2. Dantis valykite 5 minutės po valgio. Taip nepažeisite emalio.

  3. Dantis valykite dukart per dieną ryte ir vakare. Kitais kartais po valgio išskalaukite burną vandeniu.

  4. Po vakarinio dantų valymo reikėtų nevalgyti ir negerti, išskyrus vandenį.

  5. Nepamirškite ir tarpdančių. Naudokite specialius tarpdančių šepetėlius arba tarpdančių siūlą.


ŠEPETĖLIS - kokį pasirinkti?


Šiuo metu galite rinktis iš daugybės dantų šepetėlių. Šerelių minkštumas - pagrindinis kriterijus, renkantis šepetėlį. Kieti šereliai gali pažeisti dantenas ir dantų emalį. Itin minkšti šereliai rekomenduojami po chirurginių operacijų, ortodontinio gydymo metu ar nešiojant breketus. Dantų šepetėlį keiskite kas 3 mėnesius.


SKALAVIMO SKYSTIS - ar reikia jį naudoti?


Vieni skalavimo skysčiai yra naudojami palaikyti tinkamą burnos higieną, kiti siekiant sumažinti dantenų uždegimą, ar kaip papildomas fluoro šaltinis, esant labai aktyviam kariesui. Skalavimo skystis padeda pašalinti maisto likučius, kurių nepavyko nuvalyti su dantų šepetėliu. Tokie maisto likučiai gali tapti kenksmingomis apnašomis. Skalavimo skystis padeda kovoti ir su blogu burnos kvapu.


SVARBU: kasdienei burnos higienai būtina naudoti dantų šepetėlį ir dantų siūlą. Skalavimo skystis yra tik papildoma priemonė. Nepiknaudžiaukite ja. Naudokite tokius skysčius, kuriuose nėra žalingų cheminių medžiagų, jie nebūtų rūgštūs, jų sudėtyje nebūtų alkoholio.
Comments


bottom of page