top of page

Kas kenkia dantims?

CITRINA


Citrina ir kiti rūgštūs vaisiai turi neigiamą poveikį dantims.


Dažnas citrusinių vaisių naudojimas gali lemti dantų erozijos atsiradimą ir dantų jautrumą.

Taip nutinka, nes citrinos pH yra mažesnis nei 5.5. Dėl to išskiriamos sultys tirpdo dantų emalį ir trukdo mūsų seilėse esančiam kalciui stiprinti dantis.


Patarimas: jei esate citrusinių vaisių gerbėjas, po valgio visada išskalaukite burną vandeniu.


RŪKYMAS|


Rūkant padidėja tikimybė susirgti periodonto ligomis bei ėduonimi. Rūkančiųjų dantys laikui bėgant geltonuoja ir ruduoja. Šių apnašų įprastomis higienos priemonėmis nepanaikinsi. Todėl net dažnas dantų valymas nepadeda rūkaliams atsikratyti apnašų ir džiaugtis baltais, sveikais dantimis. Rūkant burnoje atsiranda ir daug bakterijų, nes sutrinka dantenų kraujotaka ir seilių išsiskyrimas.


SKIRTINGOS TEMPERATŪROS MAISTAS


Skirtingų temperatūrų maisto vartojimas gali turėti įtakos jūsų dantų emaliui. Apie šią galimą problemą jus informuoja ir dantų gėlimas, kai atsikandate šaltų ledų ir vėliau atsigeriate karštos kavos. Venkite kontrastingos temperatūros maisto vienu metu ir tikrai galėsite džiaugtis sveikais dantimis.


DANTŲ NAUDOJIMAS VIETOJ ĮRANKIŲ


Niekados nenaudokite dantų atidaryti pakuočių, nukąsti etiketę ar siūlą. Tai gali turėti itin neigiamų pasekmių dantims. Pavyzdžiui, nulaušite danties galiuką. Jo tvarkymas kainuos jums daug laiko ir finansų.


STRESAS


Stresas kenkia visam jūsų kūnui, taip pat ir dantims. Dažnai, esant dideliam stresui, žmonės pradeda griežti dantimis. Taip dantys gali nulūžti, po truputį net sudilti, jie tampa jautresni karščiui ir šalčiui. Vienas sprendimo būdų - kapos. Jos padeda apsaugoti jus ir jūsų dantis nuo griežimo naktimis.


CUKRUS


Stenkitės vartoti mažiau angliavandenių. Cukrus - pagrindinis ėduonies atsiradimo kaltininkas.
Comments


bottom of page